Translate

Ranking najlepszych herbat .
Na sklepowych półkach mamy wszelaki  wybór herbat , czarne , czerwone , zielone , owocowe itd itp ale jaką  wybrać ?

W tym poście chciałam zebrać najlepsze , które warto pić systematycznie , ponieważ mają fantastyczne właściwości . 

ZIELONA HERBATA - Aminokwasy występujące w tej herbacie skutecznie regulują przemianę tłuszczy w energię i przyśpiesza usuwanie ich z organizmu. Temina, która występuje w zielonej herbacie przyśpiesza metabolizm. Ma też działanie moczopędne, dzięki temu pozbywamy się toksyn z organizmu. Poprawia trawienie. 

CZERWONA HERBATA ROOIBOS -  Ta herbata nie zawiera kofeiny, więc może być spożywana również przez dzieci, a Afrykanie wierzą że eliminuje kolki u dzieci oraz kobiety w ciąży , może ją pić każdy. Rooibos ma właściwości zdrowotne , łagodzi alergię i astmę .Korzystnie wpływa na nasze samopoczucie gdyż zawiera flawonoidy, które wpływają na wydzielanie hormonu szczęścia. Wspomaga przemianę materii i układ odpornościowy. Obniża poziom cukru we krwi . Opóźnia proces starzenia , zapobiega chorobą skórnym.  Niweluje mdłości w trakcie ciąży . 


CZERWONA HERBATA PE-ERH -  Pobudza pracę jelit , związki występujące w tej herbacie m.in. kwas galusowy ogranicza trawienie i wchłanianie tłuszczu zwiększając jednocześnie jego wydalanie. Tutaj jednak musimy uważać, bo herbata pe-erh pobudza apetyt , dlatego najlepiej pić ją godzinę po posiłku, wówczas pomoże ona nam w trawieniu tłuszczy i ograniczy ich wchłanianie.YERBE MATE - Hamuje apetyt , liście tej herbaty zawierają kofeinę , dlatego pobudza przemianę materii . ma lekką  funkcję przeczyszczającą i moczopędną co pomaga pozbycie się nadmiaru wody z organizmu. Ale najważniejszą cechę jaką posiada zdolność hamowania łaknienia i apetytu na słodycze . 


OOLONG - Numer jeden w spalaniu tkanki tłuszczowej . Ta czerwona herbata znakomicie reguluje przemianę materii . Zawiera dużo teiny więcej niż zielona herbata jest to substancja powodujące spalanie tłuszczu oraz sapominy składnika hamującego działanie enzymu rozkładającego tłuszcz w trzustce w ten sposób tłuszcz przyjęty z pokarmem , który nie zostaje do końca spalony zostaje wydalony. 
1 komentarz:

Proszę nie spamować !